Jak poprawnie ocieplić poddasze

Decydując się na izolację strychu pianką PUR, istotne jest to, by wykonać ją prawidłowo. Wpłynie to nie tylko obniżenie kosztów rachunków za ogrzewanie, ale również na komfortową temperaturę na poddaszu przez cały rok. Najlepiej zadanie to powierzyć specjalistom, którzy doskonale znają się na rzeczy, a do tego stosują specjalny sprzęt do nakładania piany na stop. Jak wygląda ocieplenie dachu od wewnątrz? W tym miejscu odpowiadamy na to pytanie.

Ocieplenie dachu – jak rozprowadza się pianę PUR?

Pianka służy do izolacji strychów, stropów oraz ścian. Cechuje się świetnymi właściwościami cieplnymi oraz dokładnym uszczelnieniem nawet trudno dostępnych miejsc. Ocieplanie poddaszy pianą od wewnątrz odbywa się metodą natryskową. Polega ona na zaaplikowaniu pianki PUR za pomocą specjalnych pistoletów na dany obszar. W porównaniu z innymi sposobami termoizolacyjnymi dachów ten jest niezwykle szybki. Jego wykonanie może zająć zaledwie dzień.

Co zrobić przed wykonaniem ocieplenia poddasza?

Na początku dobrze jest sprawdzić stan dachu. W przypadku znalezienia uszkodzeń należy je usunąć, by ocieplenie stropu od wewnątrz zostało prawidłowo wykonane, co sprawi, że z poddasza nie będzie uciekać ciepło. W tym celu weryfikuje się m.in. konstrukcję dachową pod kątem pęknięć, ugięć oraz szczelności, a także występowanie śladów grzybów, pleśni czy obecności owadów. Następnie można przejść do przygotowania wentylacji bezpośrednio nad izolacją, wykonując wloty w okapie i wyloty w pokryciu dachowym.

Ocieplenie stropu krok po kroku

Zastosowanie termoizolacji stropu polega na wdrożeniu kilku czynności. Każda z nich jest istotna, by wykonać prawidłowe ocieplenie dachu od wewnątrz. Poniżej przedstawiamy jej przebieg w odpowiedniej kolejności:

  1. Oczyszczanie poddasza.
  2. Instalacja kotw odpowiadających za utrzymanie płyt nałożonych na pianę.
  3. Położenie folii ochronnej na okiennice.
  4. Sprawdzenie wilgotności podłoża.
  5. Piankowanie – zaczyna się od krokwi, prowadząc natrysk z dołu do góry.
  6. Uszczelnianie – obejmuje okolice okien i kanałów wentylacyjnych. Wykonuje się po wystygnięciu pianki.

Jeśli jesteś zainteresowany izolacją termiczną metodą natryskową, możesz skorzystać z naszych usług. Przeprowadzamy ją w profesjonalny sposób!

Oferujemy bezpłatną wycenę na terenie całej Polski.